Hakkımda

1992 yılı Ağustos ayında Ankara’da doğdum, evli ve iki çocuk babasıyım.

Küçük yaşlarımdan itibaren elektrik/elektronik ve bilgisayara olan yoğun ilgim sebebiyle bilgisayar donanımları ile teknoloji dünyasına giriş yapmış oldum. Sonrasında Ağ (Network) dünyasında kendimi geliştirdim ve cihazların birbiri ile konuşmasının büyüsüne kapılmışken programlama ile tanıştım. Otomatik program yükleme sihirbazları, oynadığım oyunlara hile geliştirmek vs. derken kendimi SiteMynet ile ilk sitemi yaparken buldum. Artık web ile tanışmış ve web programlama giriş yapmış oldum 🙂

İşte hikayem bu şekilde başladı… O gün bu gündür web programlama ile ilişiği olup dokunmadığım konu kalmadı ve kalmıyor diyebiliriz aslında. HTML ile statik siteler yaparken peki bu sayfa nasıl dinamik olabilir sorusuyla beraber kendimi açık kaynak yazılım dünyasının içerisinde buldum ve o tarihlerde PHP ile tanıştım. Derken açık kaynak yazılımların düzenlenmesi/geliştirilmesi, eklenti/tema geliştirme, veritabanı/trafik optimizasyonu, yazılımsal güvenlik açıklarının tespit edilip bunların kapatılması, ihtiyaca özel yazılımların kuruma ya da çoklu satış için paket olarak hazırlanması, ödeme sistemlerinin, pazar yerlerinin, kargo firmalarının entegrasyonu vs. derken e-ticarete dair neredeyse her konuda yan gereksinimleri (sunucu yönetimi, seo, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi) ile ilgilide tecrübe kazanarak 2009’da başladığım kariyerime yazılım geliştirici olarak devam etmekteyim.

Blog ve diğer mecralarda naçizane bilgi ve tecrübelerimi paylaşarak Türkçe kaynaklara katkıda bulunmaya ve yan fayda olarak aldığım geri bildirimler ile de kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Hakkımda daha fazla bilgi edinmek isterseniz hızlıca tanışmak için; iletişim sayfasındaki formu ya da sitenin farklı yerlerinde yer alan sosyal ağ bağlantılarını kullanabilirsiniz, teşekkürler.

Basında